Τα Εκπαιδευτήρια Δελασάλ Σύρου, ανταποκρινόμενα στο κάλεσμα του Δήμου Σύρου Ερμούπολης , συμμετείχαν εθελοντικά στην εκστρατεία συλλογής τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης για τους συνανθρώπους μας στη Καρδίτσα, οι οποίοι επλήγησαν από τις πλημμύρες . Μια μικρή αντιπροσωπεία μαθητών του Δημοτικού και του Γυμνασίου συνοδευόμενα από τους εκπαιδευτικούς τους παρέδωσαν τα αγαθά που συγκεντρώθηκαν στο χώρο συλλογής του Δήμου.
![](https://sgschool.gr/wp-content/uploads/2021/04/Το-Σχολείο-ΜΑΣ-αφουγκράζεται-την-κοινωνία-2-1024x768.jpg)