Στο πλαίσιο του προγράμματος μετάβασης από τον Παιδικό Σταθμό στο Νηπιαγωγείο, οι μαθητές του Παιδικού Σταθμού επισκέφτηκαν τις τάξεις του Νηπιαγωγείου. Εκεί τους περίμενε μία έκπληξη: τα τραπέζια ήταν γεμάτα υλικά που περίμεναν να τα ανακατέψουν, να φτιάξουν μείγμα και να πλάσουν τα δικά τους χριστουγεννιάτικα μπισκότα. Η ώρα της ζαχαροπλαστικής είχε μόλις ξεκινήσει και τα παιδιά, σε ένα κλίμα συνεργασίας και χαρούμενης διάθεσης, κατάφεραν να μοσχοβολίσουν όλο το σχολείο.
![](https://sgschool.gr/wp-content/uploads/2022/12/delasalle-christmas-cookies1-768x1024.jpg)
![](https://sgschool.gr/wp-content/uploads/2022/12/delasalle-christmas-cookies2-768x1024.jpg)
![](https://sgschool.gr/wp-content/uploads/2022/12/delasalle-christmas-cookies3.jpeg)
![](https://sgschool.gr/wp-content/uploads/2022/12/delasalle-christmas-cookies4.jpg)
![](https://sgschool.gr/wp-content/uploads/2022/12/delasalle-christmas-cookies5.jpg)