Οι μαθητές της Δ’, Ε’ και Στ’ τάξης συμμετείχαν στην εκδήλωση για την επέτειο του Πολυτεχνείου. Παρακολούθησαν ένα βίντεο στο οποίο παρουσιάστηκε συνοπτικά η περίοδος της επταετίας (1967-1974) και δόθηκε έμφαση στα γεγονότα του Πολυτεχνείου. Στη συνέχεια, έγινε συζήτηση πάνω σε αυτά που είδαν, όπου αναλύθηκαν έννοιες όπως «δικτατορία» κα «φασισμός». Η εκδήλωση έκλεισε με τραγούδια.
Εκδήλωση για την επέτειο του πολυτεχνείου
![Εκδήλωση για την επέτειο του πολυτεχνείου](https://sgschool.gr/wp-content/uploads/2021/04/polyt1.jpg)