Την Τετάρτη 4 Μαΐου πραγματοποιήθηκε ο 27ος Διαγωνισμός Μαθηματικών Ελληνογαλλικών Σχολείων για τους μαθητές/τριες της Γ΄Γυμνασίου. Τη διοργάνωση ανέλαβε η Λεόντειος Σχολή Αθηνών. Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές/τριες των Ελληνογαλλικών Σχολείων για τη συμμετοχή τους! Συγχαρητήρια στις μαθήτριες Βακονδίου Μικαέλα και Βασιλεία Ξαγοράρη των Εκπαιδευτηρίων Μ.Α.Σ για τη διάκρισή τους.
Διαγωνισμός Μαθηματικών Ελληνογαλλικών Σχολείων
![Διαγωνισμός Μαθηματικών Ελληνογαλλικών Σχολείων](https://sgschool.gr/wp-content/uploads/2022/06/20220606_081055-675x540.jpg)