Τα παιδιά του προνήπιου και του νηπιαγωγείου γνώρισαν το πεντάγραμμο – το σπιτάκι της μουσικής και τις 7 νότες. Μέσα από κατασκευές, παιχνίδια και τραγούδια, οι μαθητές/ τριες ήρθαν σε μία πρώτη επαφή με τη θεωρία της μουσικής.
![](https://sgschool.gr/wp-content/uploads/2023/01/delasalle-syros-pentagramme2-1-768x1024.jpg)
![](https://sgschool.gr/wp-content/uploads/2023/01/delasalle-syros-pentagramme3-rotated.jpg)
![](https://sgschool.gr/wp-content/uploads/2023/01/delasalle-syros-pentagramme4-1-768x1024.jpg)
![](https://sgschool.gr/wp-content/uploads/2023/01/delasalle-syros-pentagramme5.jpg)
Τα παιδιά του προνήπιου και του νηπιαγωγείου γνώρισαν το πεντάγραμμο – το σπιτάκι της μουσικής και τις 7 νότες. Μέσα από κατασκευές, παιχνίδια και τραγούδια, οι μαθητές/ τριες ήρθαν σε μία πρώτη επαφή με τη θεωρία της μουσικής.